A reumás betegség egy gyűjtőfogalom, amely az ízületi gyulladásra és számos más, az ízületeket, inakat, izmokat, szalagokat, csontokat érintő betegségre utal.

Ha Ön ízületi gyulladásban szenved, akár gyulladásos, akár nem, valószínűleg észrevette már, hogy ízületei egyre nyűgösebbek, ahogy az időjárás hidegebbre fordul.

Ízületeink a mérsékelt időben működnek a legjobban. Amikor az időjárás hűvösebbre fordul, az ízületeinkben motorolajként működő ízületi folyadék inkább iszapszerűvé válik.

Bár a hideg időjárás nem okoz ízületi gyulladást, súlyosbíthatja a fájdalmakat. A fagyos hőmérséklet fokozhatja a fájdalomérzékenységet, lassíthatja a vérkeringést és izomgörcsöket okozhat. Ízületeink érzékelik a légköri légnyomás változásait, és reagálnak rájuk.

Van néhány egyszerű dolog, amit megtehet, hogy támogassa az ízületeit, amikor az időjárás azok ellen dolgozik.

Öltözzön melegen

Ha az ízületei nem szeretik a téli hideget, a legjobb ellenszer az, ha melegen öltözik. Vegyen fel sapkát, kesztyűt és sálat. Akár egy forró fürdőben való áztatás is szóba jöhet, hogy lazítsa a merev ízületeket.

Mozogjon

A testmozgás a legjobb dolog, amit tehet az ízületi gyulladásos fájdalmak elűzése érdekében. A rendszeres testmozgás segít az energia feltöltésében, valamint az erő és a rugalmasság növelésében. A testmozgás emellett jó közérzetet keltő hormonok áradatát szabadítja fel, amelyek segíthetnek enyhíteni a fájdalmat és a szenvedést. Törekedjen a rendszeres testmozgásra.

Nyújtsa ki magát

A rendszeres nyújtás, különösen a szabadtéri testmozgás előtt, segíthet fellazítani a merev ízületeket. Ha az izmok és az ízületek kellően bemelegednek, kisebb a valószínűsége, hogy megsérülünk.

Étkezz egészségesen

Ha változtat az étrendjén, az nem gyógyítja meg, de segíthet csökkenteni gyulladást, erősítheti a csontokat és az immunrendszert. Az omega-3 zsírsavakban gazdag ételek, például a zsíros halak, a diófélék és a magvak segíthetnek a gyulladás leküzdésében. Csak próbálja meg korlátozni a cukrot és más finomított szénhidrátokat.

Tartsa meg az egészséges testsúlyt

Az egészséges testsúly megtartása segíthet a fájdalom és a merevség csökkentésében. Hiszen minél nagyobb súlyt cipel, annál nagyobb nyomás nehezedik a csontjaira és szöveteire. Az osteoarthritis különösen fájdalmas a súlyt viselő ízületekben, például a térdben, a csípőben és a gerincben.

Szedjen D-vitamint

A D-vitamin hiánya feltűnően gyakori. Ez is összefügg az ízületi gyulladásos fájdalom fokozódásával.

Ízületi problémák esetén, keresse reumatológus szakorvosunkat bizalommal!