
A gyomorhurut okai és kezelése
A gyomor nyálkarétegének károsodása miatt alakul ki a gyomorhurut (gasztritisz), mivel ez az a réteg, ami védi a gyomorsavak hatásától a gyomor belső falait. Megbonthatja a gyomor nyálkahártyáját és változásokat okozhat rajta fekélyek és gyulladások formájába, ha az érintkezésbe kerül a gyomorsavval.
A gasztritisz olyan emésztőrendszeri változásokkal és tünetekkel jár, amelyek gyakran más betegségek során is előfordulnak, vagy éppen nem is tulajdonítunk nekik jelentőséget. Ezek lehetnek:
- étvágytalanság
- lusta gyomor érzet
- reflux
- gyomorégés
- felfúvódás és teltség-érzés
A betegséget kísérő súlyos szimptómák közé tartozik a rosszindulatú vérszegénység, amely esetében a gyomor nyálkahártyája olyan mértékben károsodott, hogy a B12 vitamin csak részben vagy egyáltalán nem szívódik fel.

Gasztroenterológus vizsgálja gasztroszkóppal, ami alatt megállapítja a gyomor nyálkahártyájának állapotát és, hogy történt-e változás rajta. Mintát vesznek a gyomorfalró, valamint ellenőrzik a Helicobacter jelenlétét is.
Amennyiben akut gyomorhurutot állapítanak meg előfordulhat, hogy semmilyen vegyi anyagból készült gyógyszert nem fog ajánlani. Ebben az esetben diétával és pihenéssel szabadul meg a gasztritisztől és a gyomorfájdalomtól.
Krónikus gasztritisz esetén a gyomorsav-képződés csökkentésére gyógyszert javasolnak, ez segít a fájdalomtól is megszabadulni.
A gyomortükrözést Magánkórházunkban teljesen fájdalommentesen végezzük.
Amennyiben jelentkeznek Önnél is a panaszok, keresse gasztroenterológus szakorvosainkat bizalommal!
Előjegyzést a +36 42 512 990-es telefonszámon tudnak kérni.
Nálunk a bizalom presztízskérdés!