
A lábdagadás hátterében szívbetegség is állhat
A lábak duzzanatát a szervezetben felgyülemlett folyadék okozza, ami a szívelégtelenség súlyosbodásának jele lehet. Érezheti, hogy a cipője szűkebb a normálisnál, ha a duzzanat ezen a területen növekszik.
A folyadék felhalmozódása a szívből kiáramló vér csökkent áramlásának következménye, ami a vénákon keresztül a szívbe visszatérő vér visszaduzzasztását okozza. Ez a hasban és az alsó végtagokban folyadék felhalmozódásához és torlódáshoz vezet.
Ha lábdagadást tapasztal, a következő tüneteket is észlelheti:
- Duzzanat vagy puffadás közvetlenül a bőr alatt.
- Nyúlt vagy fénylő bőr
- Fájdalom a lábban
- Légszomj
- Mellkasi fájdalom

A nap későbbi szakaszában nagyobb valószínűséggel észlel duzzanatot a lábakban, mivel a gravitáció megnöveli a vér mennyiségét és nyomását az alsó végtagok vénáiban. Ha lefekszik és egy ideig pihen, az általában csökkenti a duzzanatot.
A lábdagadás kiváltó okának felkutatásához orvosa fizikális vizsgálatot végez, és a következő vizsgálatokat is elvégezheti:
- Röntgenfelvételek
- Ultrahangvizsgálat
- Vérvizsgálat
- vizeletvizsgálat
A lábdagadás kezelése attól függ, hogy mi okozza. Lehet, hogy módosítani kell a gyógyszeres kezelését, vagy olyan gyógyszereket kell szednie, amelyek segítik a szervezetét a felesleges folyadék kiürítésében. Ha egy olyan állapot, mint például a szívelégtelenség okozza a lábdagadást, akkor orvosi eljárásra vagy gyógyszeres kezelésre lehet szüksége a kezeléshez.
A lábdagadás mint egyetlen tünet, amely néhány napnál tovább tart, szükségessé teszi a kardiológus felkeresését.
Keresse szakorvosainkat bizalommal!
Előjegyzést a +36 42 512 990-es telefonszámon kérhet.
Nálunk a bizalom presztízskérdés!